Relacja z rajdu rowerowego JAdę, NIE TANKUJĘ 15-09-2013

Rajd rowerowy w ramach X edycji kampanii JAdę NIE TANKUJĘ do Straży Pożarnej przy ul. Niepodległości w Olsztynie.

 

Dnia 15 września 2013 r. o godz. 10:00 spod olsztyńskiego Ratusza, rozpoczęliśmy wycieczkę rowerową w ramach X edycji rowerowej kampanii JAdę NIE TANKUJĘ pod hasłem „Rowerem u Strażaków”. W wycieczce rowerowej udział wzięło 96 rowerzystów.

Organizatorami wycieczki rowerowej byli:

  • Centrum Turystyki Aktywnej-KOŁODROM,
  • Miejski Zespół Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Olsztynie.

Przed olsztyńskim ratuszem, uczestnicy wycieczki otrzymali ulotki z informacji krajoznawczymi. Podczas wycieczki, przewodnik PTTK Alicja Opalińska opowiedziała nam, wiele informacji historycznych oraz ciekawostek o miejscach, przez które przejeżdżaliśmy.
Był również czas aby zobaczyć stację elektroenergetyczną 110/15 kV Olsztyn Zachód, która jest jednym z pięciu głównych punktów zasilania. Uczestnicy dowiedzieli się, w jakim celu są budowane stacje elektroenergetyczne oraz zostali ostrzeżeni o niebezpieczeństwach wynikających ze zbliżania się do takich obiektów energetycznych.

Po dotarciu do celu wycieczki, którym była Straż Pożarna, uczestnicy wycieczki zostali zaproszeni, przez trzech Panów strażaków do zwiedzania. Każdy miał możliwość zasiąść za kierownicą wozu strażackiego oraz zobaczyć sprzęt gaśniczy używany podczas akcji gaszenia. 

Po zwiedzaniu czas na regenerację sił w postaci batonów i soczków. Można było uzupełnić zapas wody do bidonów, aby wykorzystać podczas powrotu do domu.

Kolejną atrakcją, przygotowaną przez strażaków, była możliwość potrzymania węża strażackiego i zrobienia prysznica przyglądającym się uczestnikom wycieczki. Na terenie Straży Pożarnej przy ul. Niepodległości, odbyły się konkursy:  krajoznawczy, przeciągania liny, minutka, wyścig żółwi oraz najmłodszy uczestnik wycieczki rowerowej. 

Zwycięzcy konkursów, otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez MZPiTU i KOŁODROM.  Rowerzyści uczestniczący systematycznie w wycieczkach rowerowych, biorą udział w konkursie, organizowany przez KOŁODROM, na najaktywniejszego uczestnika i uczestniczkę – wystarczy uczestniczyć w rajdach rowerowych i przed rozpoczęciem wypełnić kartę uczestnictwa /regulamin tutaj/.  Zwycięzcy konkursów, otrzymają nagrodę rzeczową, podczas podsumowania sezonu rowerowego KOŁODROM, planowanego w dniu 27 października 2013 r.

Gratulujemy, najmłodszej uczestniczce Karinie 2,5 rok, jadącej w siodełku mamy, wytrwałości w pokonaniu na rowerze, dystansu 8 km oraz dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w rajdzie. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z rajdu rowerowego /tutaj/.

Dziękujemy Panom Strażakom ze Straży Pożarnej przy ul. Niepodległości w Olsztynie za przyjęcie rowerzystów i ciekawym pokazanie i opowiadanie o ich pracy.

Najwytrwalsza grupa rowerzystów ze Szkoły Podstawowej nr 3o pod opieką pedagoga Pana Pawła Wielgan.

Rowerzystów jeżdżących systematycznie na rowerze, zapraszamy na kolejny rajd rowerowy w ramach Olsztyn. Aktywnie!, zaplanowany w dniu 28 września 2013 roku /szczegóły tutaj/

 

 

This entry was posted in Aktualności and tagged , , , , , . Bookmark the permalink.