Wycieczka rowerowa Nibork i okolice

Rajd rowerowy krótki – rodzinny Nibork i okolice

20 października 2013 r. (niedziela) o godz. 7:05 Dworzec Główny PKP w Olsztynie

 

Rajd rowerowy krótki – rodzinny Nibork i okolice

20 października 2013 r. (niedziela) o godz. 7:05 Dworzec Główny w Olsztynie

Rajd rowerowy we współpracy ze środowiskiem rowerowym z Nidzicy

Zapraszamy wszystkich rowerzystów spragnionych: wspaniałych widoków, piękna przyrody i niesamowitych wrażeń na wycieczkę rowerową do Nidzicy podczas, której będziemy mogli poznać piękno mazur.  

Wyruszamy pociągiem z własnymi rowerami w dniu 20 października 2013 r. (niedziela) o godz. 7:05 na rajd rowerowy Nibork i okolice.

Zapisy uczestników przed rajdem. Udział bezpłatny. Trasa rowerowa łatwa i przyjemna o długości ok. 40 km. Na zakończenie planujemy ognisko z pieczeniem kiełbasek. Tempo jazdy i trasa dobrane dla osób poruszających się na rowerze.  Zakończenie rajdu ok. godz. 16:46. 

Zakup biletów na przejazd pociągiem z Olsztyna do Nidzicy i powrót we własnym zakresie. Ze względu na obowiązującą rezerwację miejsc, bilet na przejazd pociągiem z rowerem, warto zakupić wcześniej. Należy przyjechać min. z 30 min. przed rozpoczęciem rajdu, aby wypełnić kartę uczestnictwa oraz wsiąść i zapakować rower do pociągu lub transportu samochodowego (wcześniejsze zapisy).

Osoby, które chciałyby skorzystać z transportu samochodowego rowerów z Nidzicy do Olsztyna prosimy o przesłanie zgłoszenia (Nazwisko i imię oraz nr telefonu do kontaktu), do dnia 16-10-2013, udziału na email: kolodrom@op.pl   Ilość miejsc do transportu rowerów jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Osoby zakwalifikowane zostaną poinformowane o szczegółach dotyczących transportu na email.

Zakup biletu na przejazd pociągiem, transport roweru, prowiant i napoje we własnym zakresie. Odjazd pociągu z Nidzicy do Olsztyna o godz. 15:50 (zakup biletu we własnym zakresie).  Osoby chętne mogą samodzielnie wrócić rowerem z Nidzicy do Olsztyna.  Szacowany koszt biletów, w obie strony 33,60 zł normalny + 16,10 zł rower.

W programie: zwiedzanie zamku w Nidzicy /informacje o zamku gotyckim w Nidzicy/,  Tatarski Kamień, Park Przypałacowy w Zagrzewie i grób rodziny Frankestein, Stara granica Polsko-Niemiecka, Skansen Maszyn Rolniczych w Grzegrzółkach, Rezerwat Źródeł rzeki Łyny oraz wspólny przejazd z rowerzystami z Nidzicy i ognisko z pieczeniem kiełbasek. Prowiant i picie we własnym zakresie.

Rajd poprowadzi Dariusz Stecki a ciekawostki na terenie zamku w Nidzicy będzie opowiadał miejscowy przewodnik.

Trasa wycieczki: Dworzec Główny w Olsztynie do Nidzicy (przejazd pociągiem) – Nidzica Tatary – Zagrzewo – Piotrowice – Grzegrzółki- Napiwoda – Orłowo – Łyna – Dworzec Kolejowy w Nidzicy do Dworzec Główny w Olsztynie (przejazd pociągiem) /Mapa/

Nagrody ufundowali: Warmińsko-Mazurska Regionalna Organizacja Turystyczna, Samorząd Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego i sieć sklepów OLIMP.

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem rajdów rowerowych /szczegóły tutaj/

Osoby w wieku poniżej 18 lat mogą uczestniczyć wyłącznie pod opieką rodziców lub opiekunów. Przyjeżdżamy sprawnym rowerem i zabieramy ze sobą prowiant i picie oraz ubiór odpowiedni do warunków pogodowych. Obowiązkowo zabieramy dobry humor i szeroki uśmiech. Udział bezpłatny. Uczestnicy rajdu są ubezpieczeni po wypełnieniu karty uczestnictwa.

This entry was posted in Aktualności and tagged , , , . Bookmark the permalink.