Relacja z rajdu rowerowego Olsztyn. Aktywnie! z 12-10-2013

Rajd rowerowy krótki – rodzinny w ramach Olsztyn. Aktywnie! – Rajd z Janem Pawłem II

 

Dnia 12 października 2013 r. o godz. 10:00 spod olsztyńskiego Ratusza, wyruszyła grupa 40 rowerzystów, na wycieczkę rowerową pod hasłem Rajd z Janem Pawłem II.
Pogoda dopisała, chociaż nie było słonecznie. Ratownik medyczny, Paweł Zapadka, nie musiał interweniować i to należy uznać za jeden z sukcesów, biorąc pod uwagę warunki terenowe i trudność trasy. Po wypełnieniu karty uczestnictwa, uczestnicy wycieczki otrzymali kupony do sieci sklepów OLIMP, dzięki którym, po spełnieniu warunków regulaminu /tutaj regulamin/ można wygrać koszulkę Olsztyn. Aktywnie!

Bezpieczny wyjazd rowerzystów spod olsztyńskiego ratusza, zabezpieczały dwa patrole Policji.

W Różnowie i kościele pw. Św. Mikołaja w Sętalu, przewodnik  PTTK Kazimierz Kisielew opowiedział uczestnikom, wiele informacji historycznych oraz ciekawostek o miejscach, przez które przejeżdżaliśmy.

Podczas postoju na parkingu leśnym w Różnowie zorganizowano konkursy, na najmłodszego i najstarszego uczestnika oraz konkurs krajoznawczy. Najmłodszymi uczestnikami wycieczki rowerowej byli Wojtek ( 4 lata) i Michał (8 lat) a najstarszym uczestnikiem był Pan Gabriel 65 lat.

Po dojechaniu do Sętala, Pani Dorota Gol ze Stowarzyszenia Przyjaciół Sętala, przywitała rowerzystów i zaprosiła na poczęstunek. Następnie wszyscy przeszli do kościoła św. Mikołaja, gdzie uczestników zlotu, przywitał proboszcz. Przewodnik  PTTK Kazimierz Kisielew opowiedział o historii wsi Sętal oraz dziejach kościoła św. Mikołaja.

Po ognisku z pieczeniem kiełbasek, Pani Dorot Gol, zaprosiła do udziału w konkursie „krzyżówka”. Następnie KOŁODROM przeprowadził konkursy: minutka, rowerowy wyścig żółwi i quiz z wiedzy ogólnej. Nagrody pocieszenia uczestnikom oraz zwycięzcom ufundowało Stowarzyszenie Przyjaciół Sętala.

Zwycięzcami konkursu na najaktywniejszego uczestnika imprez Olsztyn. Aktywnie! zostali Pani Anna Zientara (10) i Pan Marek Szmalc (9). Wyróżnienia otrzymują: Pani Abłam Jolanta (9), Pan Abłam Zdzisław (8), Pan Stefanowicz Dariusz (7), Pan Stefanowicz Maciej (7) i Pan Łapiński Marek (6). Wręczenie nagród zwycięzcom nastąpi podczas podsumowania sezonu rowerowego KOŁODROM w dniu 27 października 2013 o godz. 12 w olsztyńskim ratuszu.

Gratulujemy rowerzystom wytrwałości w pokonaniu na rowerze, dystansu 40 km  oraz dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w rajdzie i zapraszamy na kolejny rajd rowerowy w ramach Olsztyn. Aktywnie!. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z rajdu rowerowego /tutaj/.

Serdecznie dziękujemy Stowarzyszeniu Przyjaciół Sętala za zorganizowanie ogniska z pieczeniem kiełbasek oraz ufundowanie nagród uczestnikom konkursów w Sętalu.

Składamy podziękowania Policji za pomoc w zapewnieniu bezpieczeństwa grupie 40 rowerzystów, podczas przejazdu spod olsztyńskiego Ratusza do ul. Jagiellońskiej w Olsztynie.

Dziękujemy Warmińsko-Mazurskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej i Samorządowi Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Marszałkowskiego za przekazanie, zwycięzcom konkursów, informatorów i przewodników rowerowych pt. Wybrane szlaki rowerowe Warmii i Mazur.

Kolejny bardzo ciekawy rajd rowerowy w dniu 20 października 2013 r. (niedziela). Szczegóły /tutaj/

This entry was posted in Aktualności and tagged , , , , , . Bookmark the permalink.