Relacja z rajdu rowerowego JAdę, NIE TANKUJĘ 27-04-2014

Rajd rowerowy do Gronit w ramach XI edycji kampanii JAdę NIE TANKUJĘ.

Dnia 27 kwietnia 2014 r. o godz. 10:00 spod olsztyńskiego Ratusza, rozpoczęliśmy wycieczkę rowerową do Gronit w ramach XI edycji rowerowej kampanii JAdę NIE TANKUJĘ.

W pierwszej w tym roku, a 50 wycieczce rowerowej, licząc od początku kampanii, udział wzięło 156 rowerzystów.
Kampanię uroczyście otworzył Prezydent Miasta Olsztyna Pan Piotr Grzymowicz, który wraz z małżonką jechał na czele grupy rowerowej. Zastępca Dyrektora Miejskiego Zespołu Profilaktyki Terapii Uzależnień Pani Magdalena Mazur przywitała uczestników oraz razem z córeczka i rowerzystami wzięła udział w wycieczce. Przejazd grupy rowerowej zabezpieczały dwa patrole Policji i patrol Straży Miejskiej.

Przewodnik PTTK Piotr Stecki opowiedział nam, wiele informacji historycznych oraz ciekawostek o miejscach, przez które przejeżdżaliśmy. Przed olsztyńskim Ratuszem, uczestnicy wycieczki otrzymali opaski odblaskowe.

Po dotarciu do celu wycieczki, którym była polana w Gronitach, na uczestników czekało ognisko, przy którym można było  samodzielnie upiec kiełbaskę oraz spróbować pieczeni z dzika. Zebranych przy ognisku, witała Pani Rita Kostka z Ogniska Kultury Rodzinnej Hubertówka. Następnie uczestnicy obejrzeli przedstawienie, pasowania na rycerza, przygotowane przez zespół teatralny pod kierownictwem Pani Rita Kostka.
Z okazji kanonizacji grupa rowerowa zaśpiewała Barkę, która jest ulubioną piosenką świętego Jana Pawła II.

Każdy z uczestników mógł wziąć udział w konkursach:

  • sprawnościowym z celności strzałów piłką do mini bramki,
  • umiejętności wolnej jazdy na rowerze czyli rowerowym wyścigu żółwi,
  • z wiedzy ogólnej.

Zwycięzcy konkursów, otrzymali nagrody rzeczowe, natomiast pozostali uczestnicy otrzymali nagrody pocieszenia.

Tradycyjnie rozpoczął się konkurs Rowerowa Rodzina /regulamin tutaj/. Wydano 28 legitymacji Rowerowej Rodziny. Wystarczy rodzinnie brać udział w wycieczkach rowerowych, w terminach wymienionych w legitymacji i uzyskać potwierdzenie u organizatora. Zwycięskie rodziny otrzymają nagrody rzeczowe, we wrześniu, podczas finału akcji „Bezpieczny Olsztyn”.

Rozpoczął się również konkurs organizowany przez KOŁODROM na najaktywniejszego uczestnika i uczestniczkę – wystarczy uczestniczyć w rajdach rowerowych i przed rozpoczęciem wypełnić kartę uczestnictwa /regulamin tutaj/. Zwycięzcy konkursów, otrzymają nagrodę rzeczową, podczas podsumowania sezonu rowerowego KOŁODROM, planowanego w dniu 26 października 2014 r.

Gratulujemy, najmłodszym uczestnikom: Lence 6 lat i Leszkowi 6 lat, wytrwałości w pokonaniu na rowerze, dystansu 20 km oraz dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w rajdzie. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z rajdu rowerowego /tutaj/

Serdecznie dziękujemy Prezydentowi Miasta Olsztyna Panu Piotrowi Grzymowiczowi za wspólny przejazd i udział w wycieczce rowerowej JAdę NIE TANKUJĘ do Gronit.

Dziękujemy Ognisku Kultury Rodzinnej Hubertówka za przygotowanie wspaniałego przywitania rowerzystów i przedstawienia warmińskich tradycji oraz zorganizowanie ogniska z pieczeniem kiełbasek. Serdecznie dziękujemy Państwu Emilii i Tomaszowi, właścicielom sklepu Sportowego FIGURA Emilia Figura-Osełkowska za zorganizowanie serwisu technicznego rowerów na terenie polany w Gronitach.
Składamy serdeczne podziękowania Policji za pomoc w zapewnieniu bezpieczeństwa grupie 156 rowerzystów, podczas przejazdu rowerzystów do Gronit.

>>Olsztyn24 o inauguracji XI edycji kampanii JAdę NIE TANKUJĘ
>>Olsztyn24 film z inauguracji JNT

Zapraszamy na kolejny rajd rowerowy w ramach Olsztyn. Aktywnie!, który rozpocznie się w dniu 04 maja 2014 o godz. 10:00 spod olsztyńskiego Ratusza.  Natomiast rajd rowerowy JAdę NIE TANKUJĘ, zaplanowany jest w dniu 18 maja 2014 roku, tym razem pojedziemy do miejsca, w którym oprócz świeżego powietrza pięknych widoków, będzie można spróbować jazdy ekologicznym środkiem transportu jakim jest koń.

This entry was posted in Aktualności and tagged , , , , , , . Bookmark the permalink.