Relacja z rajdu rowerowego Olsztyn. Aktywnie! 17-05-2014

Rajd rowerowy krótki – rodzinny w ramach Olsztyn. Aktywnie! – Europejska Noc Muzeów. Udział wzięło 77 rowerzystów.

Dnia 17 maja 2014 r. o godz. 18:30 spod olsztyńskiego Ratusza, wyruszyliśmy na kolejną nietypową bo nocną, wycieczkę rowerową. Mimo pochmurnego dnia i prognoz opadów deszczu, w wycieczce udział wzięło 77 rowerzystów.
Tradycyjnie, pojawiała się młodsza część mieszkańców wraz z rodzinami. Do konkursu „Rowerowa Rodzina” przystąpiły kolejne 3 rodziny /regulamin tutaj/.
Przewodnik PTTK Krzysztof Ciesiński opowiedział nam, wiele informacji historycznych i ciekawostek o miejscach, przez które przejeżdżaliśmy oraz zwiedzanych obiektach: Muzeum Przyrody, Dom Gazety Olsztyńskiej oraz Olsztyńskim Zamku.
Podczas wycieczki odbyły się konkursy: szczęśliwy los, w którym jak sam nazwa mówi decydowało szczęście w losowaniu, na najmłodszego uczestnika wycieczki rowerowej oraz krajoznawczy będący sprawdzianem wiedzy zdobytej podczas wycieczki. Uczestnicy wycieczki rowerowej mogli wziąć udział w konkursach zorganizowanych przez Muzeum Przyrody i na terenie olsztyńskiego zamku.
Wycieczka zakończyła się zwiedzaniem Olsztyńskiego Zamku. Kto zdecydował się na zwiedzanie zamku uniknął przemoknięcia, podczas ulewnych opadów deszczu, które przeszły nad Olsztynem.

Trwa konkurs, organizowany przez KOŁODROM na najaktywniejszego uczestnika imprez Olsztyn. Aktywnie! – wystarczy uczestniczyć w rajdach rowerowych i przed rozpoczęciem wypełnić kartę uczestnictwa /regulamin tutaj/. Zwycięzcy konkursów, otrzymają nagrodę rzeczową, podczas podsumowania sezonu rowerowego KOŁODROM, planowanego w dniu 26 października 2014 r.

Składamy serdeczne podziękowania Muzeum Warmii i Mazur i Muzeum Przyrody za ufundowanie nagród rzeczowych zwycięzcom konkursów organizowanych podczas wycieczki.
res_IMGP0561Gratulujemy, najmłodszym uczestnikom Lence i Leszkowi 6 lat jadącym samodzielnie na rowerze, wytrwałości w pokonaniu na rowerze, dystansu 14 km. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z rajdu rowerowego /tutaj/.

Kolejny rajd rowerowy Z Kolbergiem na rowerze, w ramach Olsztyn. Aktywnie!, na który zapraszamy wszystkich aktywnych rowerzystów, rozpocznie się w dniu 25 maja 2014 o godz. 10:00 spod olsztyńskiego Ratusza.

This entry was posted in Aktualności and tagged , , , , , , , . Bookmark the permalink.