Relacja z rajdu rowerowego Olsztyn. Aktywnie! 25-05-2014

Rajd rowerowy krótki – rodzinny w ramach Olsztyn. Aktywnie! – Z Kolbergiem na rowerze. Udział wzięło 67 rowerzystów wraz z grupą rowerzystów z Klubu Turystyki Rowerowej MICHELIN przy PTTK.

Dnia 25 maja 2014 r. o godz. 10:00 spod olsztyńskiego Ratusza, wyruszyliśmy na kolejną wycieczkę rowerową. Zgodnie z prognozą dzień był upalny, temperatura 28 oC lecz to nie odstraszyło uczestników i w rajdzie udział wzięło 67 rowerzystów.
Jak zawsze, z czego bardzo się cieszymy, pojawiała się młodsza część mieszkańców wraz z rodzinami. Do konkursu „Rowerowa Rodzina” przystąpiła 1 rodzina /regulamin tutaj/.
Przewodnik PTTK Adam Kowalczyk opowiedział nam, wiele informacji historycznych oraz ciekawostek o wsiach i miejscach, przez które przejeżdżaliśmy. Na terenie Klebarka Wielkiego rowerzystów przywitał zawsze otwarty i uśmiechnięty Proboszcz ks. Henryk Błaszczyk. Gospodarz zaprosił rowerzystów do sanktuarium św. Krzyża i opowiedział historycznii świątyni. Następnie wystawił relikwie św. Krzyża, przy których osoby, które miały chęć mogły pomodlić się. W kolejnym punkcie uczestnicy zostali zaproszeni do zwiedzenia wystawy ukazującej historię Zakonu Kawalerów Maltańskich. Po tak dużej porcji ciekawostek historycznych i doznań duchowych zostało zorganizowane ognisko z pieczeniem kiełbasek.
W wycieczkę aktywnie włączył się Klub Turystyki Rowerowej 4R przy MICHELIN, który przybył silną grupą oraz ufundował nagrody rzeczowe zwycięzcom konkursów: krajoznawczego będącego sprawdzianem wiedzy zdobytej podczas wycieczki oraz szczęśliwy los, w którym jak sam nazwa mówi decydowało szczęście w losowaniu.

res_IMGP0561Gratulujemy, najmłodszym uczestnikom Lence, Oliwce i Filipowi 6 lat, którzy jechali samodzielnie na rowerze, wytrwałości w pokonaniu na rowerze, dystansu 38 km. Dziękujemy ks. Henrykowi Błaszczykowi za oprowadzenie po sanktuarium i wystawienie relikwi św. krzyża oraz bardzo miłe przyjęcie rowerzystów. Składamy podziękowania wszystkim uczestnikom za udział w rajdzie.

Trwa konkurs, organizowany przez KOŁODROM na najaktywniejszego uczestnika imprez Olsztyn. Aktywnie! – wystarczy uczestniczyć w rajdach rowerowych i przed rozpoczęciem wypełnić kartę uczestnictwa /regulamin tutaj/. Zwycięzcy konkursów, otrzymają nagrodę rzeczową, podczas podsumowania sezonu rowerowego KOŁODROM, planowanego w dniu 26 października 2014 r.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z rajdu rowerowego /tutaj/.

Polecamy kolejny rajd rowerowy krótki z Klubem 4R w dniu 31 maja 2014 (sobota) o godz. 12:00 spod PTTK przy Wysokiej Bramie. Natomiast 08 czerwca 2014 (niedziela) o godz. 10:00 spod olsztyńskiego ratusza wyruszymy na wycieczkę rowerową JAdę NIE TANKUJĘ podczas, której szczególnie na najmłodszych, czeka mnóstwo atrakcji na najmłodszych

This entry was posted in Aktualności and tagged , , , , , , . Bookmark the permalink.