Relacja z rajdu rowerowego JAdę NIE TANKUJĘ 18-05-2014

Rajd rowerowy do Gospodarstwa Agroturystycznego w Redykajnach w ramach XI edycji kampanii JAdę NIE TANKUJĘ.

Dnia 18 maja 2014 r. w ramach XI edycji kampanii JAdę NIE TANKUJĘ, odbyła się wycieczka rowerowa zorganizowany przez KOŁDOROM, której finał miał miejsce w Redykajnach. W rajdzie uczestniczyło 150 rowerzystów. Najmłodszy uczestnik miał 4 lata a najstarszy 59. Podczas rajdu licencjonowany przewodnik PTTK, opowiedział interesującą legendę o Łynie a także zapoznał uczestników z ciekawostkami oraz tradycjami na Warmii i Mazurach.
Podczas odpoczynku przy Jez. Podkówka zorganizowano konkurs krajoznawczy z nagrodami. Pytania zadawał przewodnik PTTK i przedstawiciel KOŁODROM. Zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe – plecaki, rękawice i koszulki JNT.
Po dotarciu grupy rowerowej do Gospodarstwa Agroturystycznego Janusza Kojrysa na uczestników czekały kiełbaski, pieczywo i ognisko, przy którym każdy uczestnik wycieczki, mógł samodzielnie upiec i zjeść kiełbaskę. Chętne osoby mogły bezpłatnie pojeździć konno w siodle pod opieką amazonki a następnie udać się na przejażdżkę, wozem warmińskim po okolicy.
Odbyły się animacje dla dzieci i rodziców. Uczestnicy nie tylko bawili się z chustą KLANZA, ale mogli także spróbować swoich sił w tańcu z instruktorem oraz pomalować sobie buzię lub zrobić kolorowy tatuaż. Za dobrą zabawę uczestnicy otrzymywali słodkie upominki i soki.
Przeprowadzono trzy konkursy. Pierwszy konkurs był, skierowany do rodzin i polegał na biegu parami z balonem, który miał być trzymany za pomocą różnych części ciała. W związku z tym, że cieszył się on dużą popularnością, został przeprowadzony, aż dwukrotnie. Drugi konkurs to minutka, lubiany szczególnie przez młodzież szkolną.
W każdym konkursie wyłoniono trzy pierwsze miejsca. Zwycięzcy otrzymali zestawy nagród rzeczowych. Pozostali uczestnicy otrzymali nagrody pocieszenia.

Gratulujemy, najmłodszym uczestnikom wytrwałości w pokonaniu na rowerze,
dystansu 10 km oraz dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w rajdzie.
Dziękujemy Panu Januszowi Kojrysowi za zorganizowanie ogniska, przejażdżki w siodle i wozem warmińskim. Składamy serdeczne podziękowania Policji za pomoc w zapewnieniu bezpieczeństwa grupie 150 rowerzystów, podczas przejazdu nad Jez. Długie. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z rajdu rowerowego /tutaj/

This entry was posted in Aktualności and tagged , , , , , , . Bookmark the permalink.