Relacja z rajdu rowerowego JAdę NIE TANKUJĘ 08-06-2014

Rajd rowerowy do Stadionu Leśnego w Olsztynie w ramach XI edycji kampanii JAdę NIE TANKUJĘ.

Dnia 08 maja 2014 r. w ramach XI edycji kampanii JAdę NIE TANKUJĘ, odbyła się wycieczka rowerowa zorganizowany przez KOŁODROM, której finał miał miejsce w na terenie Stadionu Leśnego w Olsztynie. W rajdzie uczestniczyło 216 rowerzystów.

Przed olsztyńskim Ratuszem oraz podczas postoju przy moście Smętka, uczestnicy wycieczki otrzymali opaski odblaskowe. Przejazd grupy rowerowej zabezpieczały dwa patrole Policji.

Najmłodszy uczestnik Krzyś miał 5,5 roku. Podczas rajdu licencjonowany przewodnik PTTK, opowiedział informacje i ciekawostki o miejscach przez które przejeżdżaliśmy. W trakcie odpoczynku przy moście Smętka przewodnik PTTK i członkowie KOŁODROM przeprowadzili konkurs krajoznawczy z nagrodami. Udział w konkursie wzięło 40 osób. Zwycięzcą konkursu została Julia Zajkowska.

Po dotarciu grupy rowerowej do Stadionu Leśnego, każdy uczestnik wycieczki, mógł zjeść kiełbaskę z pieca. Na terenie Stadionu Leśnego w Olsztynie, uczestnicy mogli wziąć udział w bezpłatnych atrakcjach: pokaz sprzętu Służby Więziennej, Straży Pożarnej i Straży Miejskiej oraz ratownictwa medycznego, stoisko Służby Więziennej oraz Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji (IPA), osada Wikingów pokaz wyposażenia, uzbrojenia oraz „stylu życia” Wikinga, strzelanie rekreacyjne ASG dla dzieci i młodzieży, rowerowy tor przeszkód z miasteczkiem ruchu drogowego.

Odbyła się zabawa z chustą Klanza, w której udział wzięła „Wiewiórka” Straży Miejskiej. Po zakończeniu, uczestnicy zabawy otrzymali słodki poczęstunek. W zabawie przenoszenia cukierków za pomocą słomki, uczestnicy sprawdzili pojemność swoich płuc. Każdy dorosły i najmłodszy mógł pomalować sobie buzię.

Chętne osoby mogły wziąć udział w konkursach i zabawach przygotowanych przez służby mundurowe i KOŁODROM. Dużą popularnością cieszył się konkurs gry w bule, który zaliczany był do punktacji w losowaniu nagrody. Kolejny konkurs był, skierowany do rodzin, w którym udział wzięło 28 rodzin i polegał na skokach dwóch przedstawicieli rodzin przez linę. Najlepszy wynik osiągnęła rodzina Mirosław i Lena Łaszkiewicz, którzy wykonali 38 skoków. Zorganizowano drużynowy konkurs przeciągania liny. Zwycięzcy otrzymali zestawy w postaci nagród rzeczowych. Pozostali uczestnicy otrzymali nagrody pocieszenia.

Trwa konkurs Rowerowa Rodzina /regulamin tutaj/. Zostało wydanych kolejne 8 legitymacji Rowerowej Rodziny. Wystarczy rodzinnie brać udział w wycieczkach rowerowych, w terminach wymienionych w legitymacji i uzyskać potwierdzenie u organizatora. Zwycięskie rodziny otrzymają nagrody rzeczowe, we wrześniu, podczas finału akcji „Bezpieczny Olsztyn”. W konkursie organizowanym przez KOŁODROM na najaktywniejszego uczestnika i uczestniczkę – wystarczy uczestniczyć w rajdach rowerowych i przed rozpoczęciem wypełnić kartę uczestnictwa /regulamin tutaj/. Zwycięzcy konkursów, otrzymają nagrodę rzeczową, podczas podsumowania sezonu rowerowego KOŁODROM, planowanego w dniu 26 października 2014 r.

Gratulujemy, najmłodszym uczestnikom wytrwałości w pokonaniu na rowerze, dystansu 5 km oraz dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w rajdzie.

Składamy serdeczne podziękowania Policji za pomoc w zapewnieniu bezpieczeństwa grupie 216 rowerzystów, podczas przejazdu nad Jez. Długie. Serdecznie dziękujemy służbom mundurowym za zorganizowanie i przeprowadzenie konkursów na terenie Stadionu Leśnego. Dziękujemy Państwu Emilii i Tomaszowi, właścicielom sklepu Sportowego FIGURA Emilia Figura-Osełkowska za zorganizowanie serwisu technicznego rowerów podczas festynu na terenie Stadionu Leśnego.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z rajdu rowerowego /tutaj/

This entry was posted in Aktualności and tagged , , , , , , , . Bookmark the permalink.