Rowerem bezpiecznie do celu- policyjne rady dla miłośników dwóch kółek

05 lipca 2014 (sobota) godz. 10:30 pętla autobusu nr 25 Tęczowy Las w Olsztynie
spotkanie edukacyjne policjantów drogówki z rowerzystami.

resZPolicjaBezpiecznieNaRowerze05072014W dniu 05 lipca 2014 godz. 10:30 przy pętli autobusu nr 25 Tęczowy Las (sobotnie przedpołudnie) w Olsztynie policjanci drogówki będą rozmawiać o bezpieczeństwie rowerzystów.

Ten ważny temat poruszać będą z cyklistami zrzeszonymi w olsztyńskim stowarzyszeniu KOŁODROM oraz uczestnikami wycieczki rowerowej do Wrót Warmii w ramach Olsztyn. Aktywnie!

Rozmowa będzie świetnym elementem edukacji rowerzystów bezpośrednio przed wycieczką rowerową do Wrót Warmii.

Jazda rowerem to wspaniały sposób na spędzanie wolnego czasu, jest to dobra forma aktywnego wypoczynku ceniona zarówno przez dzieci, dorosłych jak i osoby starsze. Lato sprzyja wycieczkom rowerowym, bardzo fajnie też poruszać rowerem w mieście. Rowerem jest szybciej, milej no i oczywiście bardziej ekologicznie.

Żeby jednak ta jazda była przyjemnością rowerzyści muszą pamiętać, że obowiązują ich przepisy prawa o ruchu drogowym tak jak wszystkich uczestników ruchu.
Rowerzyści to szczególna grupa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Oni nie mają środków ochrony, takich jakimi dysponują np. użytkownicy aut. Rowerzysta nie ma pasów, poduszki powietrznej, strefy zgniotu. Musi zadbać o swoje bezpieczeństwo sam. Warto jeździć w kasku ochronnym, odpowiednim ubraniu, mieć elementy odblaskowe.
Piesi, rowerzyści oraz kierowcy aut muszą także pamiętać o sobie nawzajem.

– Zwracajmy uwagę na siebie, na innych, stosujmy się do przepisów, nie podejmujmy lekkomyślnych manewrów oraz przede wszystkim liczmy się z innymi na drodze- powiedział mł. asp. Jarosław Bojarowicz z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Olsztynie- dbajmy o swoje bezpieczeństwo na drodze.

This entry was posted in Aktualności and tagged , , , , , , , . Bookmark the permalink.