Zapraszamy na szóstą wycieczkę rowerową Olsztyn. Aktywnie!

Rajd rowerowy krótki – rodzinny w ramach Olsztyn. Aktywnie! 
– Szlakiem Łyny i Wadąga

30 sierpnia 2014 r. (sobota) o godz. 10:00 spod olsztyńskiego Ratusza

Rajd rowerowy krótki – rodzinny w ramach Olsztyn. Aktywnie!  

– Szlakiem Łyny i Wadąga

30 sierpnia 2014 r. (sobota) o godz. 10:00 spod olsztyńskiego Ratusza

Rajd finansowany przez Urząd Miasta Olsztyn

Zapraszamy wszystkich rowerzystów spragnionych niesamowitych wrażeń na wycieczkę rowerową podczas, której będziemy podziwiali uroki przyrody oraz zobaczymy zobaczymy jak zmienił się teren po koszarach i fabryce mebli.

Wyruszamy w dniu 30 sierpnia 2014 r. (sobota) o godz. 10:00 spod olsztyńskiego Ratusza na rajd rowerowy krótki -rodzinny w ramach Olsztyn. Aktywnie!

Warto przyjechać z 20 min. przed rozpoczęciem rajdu, aby wypełnić kartę uczestnictwa. Trasa wycieczki przebiega przez tereny ciekawe krajobrazowo i bardzo malownicze, drogami o zróżnicowanej nawierzchni o długości ok. 44 km. Tempo jazdy spokojny, w przeważającej części drogami szutrowymi i leśnymi w otoczeniu lasy i dziewiczej przyrody.

W programie: Przejedziemy nad rzeką Wadąg, która przy ujściu do Łyny płynie malowniczą, głęboką doliną. Elektrownia Łyna jest najstarszą, a Brąswałd największą w okolicy Olsztyna. Obie elektrownie posiadają nadal czynne, oryginalne maszyny z lat 20-tyh i 30-tych XX wieku.

Podczas wycieczki dowiemy się: Co zadecydowało o tym , że to Łyna jest rzeką główną, a nie Wadąg.

Rajd poprowadzi Jolanta Abłam a ciekawostki będzie opowiadał Jerzy Popiołek, licencjonowany przewodnik PTTK.

Trasa wycieczki: Olsztyński ratusz- 1-go Maja- Al. Wojska Polskiego- Jagiellońska- Las Miejski- Kieźliny – Al.Wojska Polskiego- Elektrownia wodna Łyna- Szlak pieszy czerwony- Elektrownia Brąswałd- Wieś Redykajny- Redykajny- Hozjusza- Narcyzowa- Las Miejski- Jezioro Długie /makpa/

Osoby w wieku poniżej 18 lat mogą uczestniczyć wyłącznie pod opieką rodziców lub opiekunów. Przyjeżdżamy sprawnym rowerem i zabieramy ze sobą prowiant i picie oraz ubiór odpowiedni do warunków pogodowych. Obowiązkowo zabieramy dobry humor i szeroki uśmiech. Udział bezpłatny. Uczestnicy rajdu są ubezpieczeni po wypełnieniu karty uczestnictwa.

This entry was posted in Aktualności and tagged , , , , , , . Bookmark the permalink.