Relacja z rajdu rowerowego Śladami pamiątek I Wojny Światowej

Rajd rowerowy Śladami pamiątek I Wojny Światowej. Udział w wycieczkach rowerowych wzięło 23 rowerzystów w tym 11 z Obwodu Kaliningradzkiego.

W dniach od 22 do 24.08.2014 odbył się zorganizowany przez KOŁODROM rajd rowerowy Śladami pamiątek I Wojny Światowej. W rajdzie uczestniczyło 11 gości z obwodu Kaliningradziego, w trakcie jego trwania zwiedzono liczne w południowej części powiatu Olsztyńskiego cmentarze żołnierzy rosyjskich i niemieckich poległych w bitwie Tannenberskiej , którą stoczono w trzeciej dekadzie sierpnia 1914 r . Rosjanie na grobach swoich rodaków składali wieńce i zapalali znicze. Trasa pierwszego dnia rajdu biegła z Miodówka przez Olsztynek na pole Bitwy Grunwaldzkiej po czym poprzez z Mielno, Mierki i Zielonowo z powrotem do Miodówka. Dwadzieścia dwie osoby przejechały tego dnia łącznie 68 km. W niedzielę trasa zaczynała i kończyła się w Miodówku a przebiegała poprzez Gryźliny – Mycyny Makruty, Mojdy i Dorotowo. Liczyła ona 50 km i przejechało ją 20 osób. Na terenie Rodzinnych Ogródków Działkowych odbyły się dwie imprezy integracyjne na których zapoznano uczestników z przebiegiem bitwy a także dzielono się opiniami i wrażeniami związany z rajdem. Zorganizowano również konkurs w ramach którego Rosjanie zadawali Polakom pytania z historii Rosji a Polacy Rosjanom z historii Polski. Rajd zakończył się dnia 24.08 wieczorem.

Fotogalerie:
KOŁODROM
– Александара Матвеева
– Мария Жирова

Sponsorami rajdu był Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko- Mazurskiego i Firma Indykpol. SA.

Wszystkim osobom i organizacjom, które uczestniczyły lub przyczyniły się do zorganizowania Rajdu składam serdeczne podziękowanie.

Z poważaniem
Przewodniczący CTA – KOŁODROM
R. Prątkowski

This entry was posted in Aktualności and tagged , , , , , . Bookmark the permalink.