Zaproszenie na rajd rowerowy JAdę NIE TANKUJĘ

Rajd Rowerowy w ramach XI edycji kampanii JAdę NIE TANKUJĘ
14 września 2014 r. (niedziela) o godz. 10:00 spod olsztyńskiego Ratusza
„Z wizytą u Św. Floriana”
Honorowy Patronat nad kampanią JAdę, NIE TANKUJĘ objął Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz

Organizatorzy:

  • Miejski Zespół Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Olsztynie
  • Centrum Turystyki Aktywnej – KOŁODROM

Zapraszamy wszystkich rowerzystów na ostatnią, w tym roku, wycieczkę rowerową JNT – „Z wizytą u Św. Floriana” . Szczególnie zapraszamy rodziny z dziećmi oraz osoby, które nie mają odwagi samemu wybrać się na wycieczkę rowerową.

Uczestnicy rajdy będą mieli okazję do zwiedzenia ośrodka, gdzie szkolą się przyszli strażacy. Będzie możliwość obejrzenia komory dymnej, wspinalni, która wykorzystywana jest do ćwiczeń z zakresu ratownictwa wysokościowego in. ewakuacji ludzi z wyższych kondygnacji, komory ogniowej oraz wielu innych stanowisk które służą do ćwiczeń z zakresu cięcia piłami do drewna oraz stali i betonu, zestawy pneumatyczne, Obejrzymy również sprzęt ratownictwa do ćwiczeń taktycznych z zakresu zdarzeń w infrastrukturze komunalnej i przemysłowej tj. np. wyciek cieczy niebezpiecznych spowodowanych np. awarią zaworów czy uszkodzeniem przewodów i rurociągów, obejrzenia wozów strażackich oraz  sprzęt gaśniczego używanego podczas akcji gaszenia.

Dodatkowo, podczas wycieczki będzie można skorzystać z pomocy doświadczonych rowerzystów w przypadku awarii technicznej roweru. Licencjonowany przewodnik PTTK Piotr Stecki będzie opowiadał ciekawostki o miejscach przez, które będziemy przejeżdżali. Jedzie z nami ratownik medyczny, który będzie służył pomocą.

Start w dniu 14 września 2014 r. (niedziela) o godz. 10:00 spod olsztyńskiego Ratusza na ostatni w tym roku rajd rowerowy w ramach kampanii JAdę NIE TANKUJĘ.  Polecamy przyjechać z 20 min. wyprzedzeniem, aby wypełnić kartę uczestnictwa i punktualnie wyruszyć na IV rajd „Jadę, NIE TANKUJĘ” pt. „Z wizytą u św. Floriana”.

Trasa rowerowa łatwa i przyjemna o długości ok. 15 km. Tempo jazdy dostosowane do najsłabszego uczestnika. Zakończenie rajdu odbędzie się na terenie Ośrodka Szkolenia Państwowej Straży Pożarnej Olsztynie przy ul. Porannej.

Zapraszamy osoby indywidualne do udziału w konkursie na najaktywniejszego uczestnika i uczestniczkę rajdów rowerowych. Na terenie ośrodka, na uczestników wycieczki będzie czekało mnóstwo bezpłatnych atrakcji:
• konkursy z nagrodami,
• animacje dla dzieci,
• poczęstunek

Rajd finansowany przez Miejski Zespół Profilaktyki I Terapii Uzależnień w Olsztynie.

Poczęstunek  w formie kiełbasek ufundowany przez firmę INDYKPOL.

Rajd poprowadzi Jolanta Abłam.

Trasa wycieczki: Olsztyński Ratusz– ścieżka im. Zbigniewa Rojka – Las Miejski – ścieżka rowerowa ul. Bałtycka – Gutkowo /mapa tutaj/

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem rajdów rowerowych JAdę NIE TANKUJĘ /regulamin tutaj/.

Policja będzie czuwała na bezpiecznym przejazdem rowerzystów spod Ratusza do wjazdu na ścieżkę rowerową nad Jeziorem Długim, gdzie dalej pojedziemy ścieżka rowerową wzdłuż ul. Bałtyckiej w Olsztynie.

Osoby w wieku poniżej 18 lat mogą uczestniczyć wyłącznie pod opieką rodziców lub opiekunów. Przyjeżdżamy sprawnym rowerem i zabieramy ze sobą picie oraz ubiór odpowiedni do warunków pogodowych. Obowiązkowo zabieramy dobry humor i szeroki uśmiech. Udział bezpłatny. Uczestnicy rajdu są ubezpieczeni.

This entry was posted in Aktualności and tagged , , , , , , , . Bookmark the permalink.