Relacja z rajdu rowerowego Olsztyn. Aktywnie! 21-09-2014

Rajd rowerowy krótki – rodzinny w ramach Olsztyn. Aktywnie! – Szlakiem św. Jakuba. Udział wzięło 57 rowerzystów.

resP1050911Dnia 21 września 2014 r. o godz. 10:00 spod olsztyńskiego Ratusza, wyruszyliśmy na przedostatnią wycieczkę rowerową w ramach Olsztyn. Aktywnie!. Zgodnie z prognozą dzień był pogodny. W rajdzie udział wzięło 57 rowerzystów. Wyjazd rowerzystów zabezpieczał patrol Policji.

Przewodnik PTTK Piotr Stecki opowiedział nam informacje o św. Jakubie i historii powstania szlaku św. Jakuba. Na terenie Bazyliki Mniejszej w Gietrzwałdzie, przewodnik pokazał oraz  opowiedział o miejscu objawień Matki Bożej. W dniu 11 września 1977 r. bp. Warmiński Józef Drzazga zatwierdził kult Objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie.  Warto podkreślić, że Gietrzwałd jest jedynym miejsce w Polsce, gdzie objawienia Matki Bożej zostały uznane przez kościół. Wycieczki rowerowe, oprócz aktywnego zwiedzania na rowerze, to również wypoczynek. Podczas 40 min. przerwy każdy mógł odpocząć i poczuć klimat tego niezwykłego miejsca. Po przerwie odbyły się konkursy: na najmłodszego uczestnika wycieczki, krajoznawczy będący sprawdzianem wiedzy zdobytej podczas wycieczki oraz szczęśliwy los, w którym jak sam nazwa mówi decydowało szczęście w losowaniu. Specjalną nagrodę, za wiedzę z zakresu znajomości bezpiecznego poruszania się rowerzystów po drogach publicznych otrzymała Pani Kamila, pedagog z koła rowerowego SP 30 przy PTTK w Olsztynie.

resP1050903Gratulujemy najmłodszej uczestniczce Lence 6 lat wytrwałości w pokonaniu samodzielnie na rowerze, dystansu 44 km. Dziękujemy Policji za pomoc w zapewnieniu bezpiecznego przejazdu rowerzystom z pod olsztyńskiego Ratusza do ścieżki rowerowej przy Al. Roberta Schumana w Olsztynie. Składamy podziękowania wszystkim uczestnikom za udział w rajdzie.

Trwa konkurs, organizowany przez KOŁODROM na najaktywniejszego uczestnika imprez Olsztyn. Aktywnie! – wystarczy uczestniczyć w rajdach rowerowych i przed rozpoczęciem wypełnić kartę uczestnictwa /regulamin tutaj/. Zwycięzcy konkursów, otrzymają nagrodę rzeczową, podczas podsumowania dyscyplin Olsztyn. Aktywnie! i 661. Urodzin Olsztyna czyli nadania praw miejskich, planowanego w dniu 31 października 2014 r. (piątek) na Rynku Starego Miasta w Olsztynie

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z rajdu rowerowego /tutaj/.

Film z przejazdu rowerzystów.

 

This entry was posted in Aktualności and tagged , , , , , , , . Bookmark the permalink.