Relacja z rajdu rowerowego Olsztyn. Aktywnie! 28-09-2014

Rajd rowerowy krótki – rodzinny w ramach Olsztyn. Aktywnie! – Dębowe Góry. Udział w wycieczce samochodowo-rowerowej do Dębowych Gór wzięło 25 rowerzystów.

image006Dnia 28 września 2014 r. o godz. 7:00 z parkingu przy ul. Mochnackiego w Olsztynie, wyruszyła samochodami, grupa osób, na wycieczkę rowerową do Dębowych Gór. Zgodnie z prognozą dzień był pogodny i bez opadów. Udział w wycieczce rowerowej wzięło 25 rowerzystów. Na Plac Wolności w Nidzicy uczestników dowiozły samochody osobowe, a rowery przewiózł bus transportowym. Po rozładowaniu rowerów grupa przejechała na dziedziniec zamku w Nidzicy, który jest drugim co do wielkości po zamku w Malborku. Przewodnik PTTK Magdalena Malinowska, opowiedziała o historii zamku w Nidzicy.

W Nidzicy, ekipę z Olsztyna, przywitała grupa miejscowych rowerzystów. Po uroczystym przywitaniu rowerzystów został omówiony plan wycieczki i grupa wyruszyła w kierunku miejscowości Tatary.image011

Uczestnicy zobaczyli i usłyszeli, od przewodnika turystycznego PTTK Magdaleny Malinowskiej,  legendę o kamienieniu tatarskim oraz poznali historię żołnierza wyklętego, jakim jest Zacheusz Nowowiejski. Celem wycieczki jakim był udział w IV Rajdzie Gwiaździstym w Dębowych Górach zorganizowanym przez Powiat Przasnysz, Lasy Państwowe, Gminę Nidzica i Lokalną Organizację Turystyczną Mazowsza został w pełni osiągnięty. Rowerzyści z Olsztyna zdobyli szereg nagród.

PucharDeboweGory2014kPo zakończeniu rajdu zorganizowano: ognisko z pieczeniem kiełbasek oraz poczęstunek -pieczone ziemniaki i grochówkę. Po posiłku i wręczeniu nagród zwycięzcom IV Rajdu Gwiaździstego im. Zacheusz Nowowiejskiego odbyły się: turniej wiedzy historycznej i leśnej oraz losowanie nagród wśród uczestników. Uczestnicy obejrzeli program słowno-muzyczny Przasnyskiego Stowarzyszenia Historii Ożywionej. Wspólnie z wójtem Gminy Przasnysz śpiewali piosenki patriotyczne przy ognisku.

Konkurs na najmłodszego uczestnika wycieczki rowerowej Olsztyn. Aktywnie! wygrała Alicja 14 lat.  MedaleDG_2014 Zwycięzcy rajdu rowerowego na 10 km, otrzymali puchary a uczestnicy pamiątkowe medale ufundowane przez organizatorów zlotu.

Po załadowaniu rowerów i ok. 60 min. przejeździe samochodami, wycieczkę zakończono na terenie parkingu przy ul. Mochnackiego w Olsztynie. Rajd był wyjątkowy dla ratownika medycznego, który nie musiał interweniować.

image052Gratulujemy, najmłodszej uczestniczce Alicji 14 lat, która jechała samodzielnie na rowerze, wytrwałości w pokonaniu na rowerze, dystansu 48 km i zajęcia II miejsca w IV Rajdzie Gwiaździstym w Dębowych Górach.

Składamy podziękowania Panu Sławomirowi Buchowskiemu i Panu Witoldowi Zagożdżon i grupie z Nidzicy za pomoc w zorganizowaniu i przeprowadzeniu wycieczki rowerowej.

Dziękujemy organizatorom IV Zlotu Gwiaździstego im. Zacheusza Nowowiejskiego za miłe przyjęcie rowerzystów w ramach Olsztyn. Aktywnie! i ufundowanie nagród zwycięzcom konkursów. Składamy podziękowania wszystkim uczestnikom za udział w rajdzie.

Zwycięzcami konkursu na najaktywniejszego uczestnika imprez Olsztyn. Aktywnie! zostali: Marek Szmalc i Alicja Łapińska. Wyróżnienia otrzymują: Marek Łapiński, Mirosław Łaszkiewicz i Lena Łaszkiewicz. Zwycięzcy i wyróżnieni zostaną nagrodzeni w dniu 31 października 2014 r. (piątek) podczas podsumowania Olsztyn. Aktywnie! i 661 urodzin Olsztyna.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z rajdu rowerowego /tutaj/.

This entry was posted in Aktualności and tagged , , , , , , , , . Bookmark the permalink.