Rozważając zmianę metody korekcji wady wzroku, kierujemy się najczęściej pragnieniem wygody i pozbycia się kłopotliwych okularów. Soczewki kontaktowe mają mnóstwo zalet: nie zmieniają wyglądu, można w nich swobodnie uprawiać sport. Ale strona finansowa tego przedsięwzięcia także jest istotna. Czy decydując się soczewki kontaktowe będziemy ponosili większe koszty niż w przypadku tradycyjnych okularów? Sprawdźmy to!
Ile kosztują soczewki kontaktowe?
Zastanawiasz się ile kosztują szkła kontaktowe? To zależy (bo to tak samo, jakby zapytać ile kosztują buty. Niektóre 60 zł, a niektóre 600 zł albo więcej). Ceny soczewek kontaktowych są bardzo różne, ponieważ wpływa na to szereg czynników.
Cena soczewek kontaktowych jest uwarunkowana m.in.:
– rodzajem soczewek
– czasem użytkowania
– ilością sztuk zawartych w opakowaniu
– marką.
Soczewki sferyczne znajdziemy w bardzo przystępnych cenach, ale te są przeznaczone dla osób krótkowzrocznych i dalekowzrocznych. Jeśli szukasz szkieł kontaktowych dla astygmatyków (czyli soczewek torycznych) z pewnością zauważysz, że są droższe. Inna konstrukcja soczewki wymaga większego zaawansowania. Podobnie jest w przypadku soczewek progresywnych, które także należą do bardziej skomplikowanych pod względem technologicznym i ich produkcja jest droższa. Ale faktem jest także to, że szkła również są droższe dla okularów progresywnych.
Nasza analiza cen oraz szerokość wachlarza produktów daje odpowiedź jednoznaczną: noszenie szkieł kontaktowych nie musi być drogie! Jeśli wybierzesz markę EyeLove, szybko przekonasz się, że produkty doskonałej jakości nie muszą wiele kosztować. To nowatorskie soczewki, wśród których znajdziemy produkty w każdym rodzaju, a ich cena mile Cię zaskoczy!
Cena soczewek kontaktowych
W każdej branży mamy do czynienia ze znanymi, rozpoznawalnymi markami. W przypadku rynku optycznego możemy z całą stanowczością stwierdzić, że tanie soczewki kontaktowe nie ustępują pod żadnym względem produktom znanych światowych marek.
Wszystkie soczewki produkowane są przy użyciu najnowocześniejszych metod. Wykorzystywane są do tego materiały hydrożelowe i silikonowo-hydrożelowe. Warto też zwrócić uwagę na istotne informacje o produktach, takie jak stopień uwodnienia i tlenoprzepuszczalności.
Charakterystyczną sprawą, która może w pierwszej chwili stworzyć mylne wrażenie, jest cena soczewek w zależności od czasu użytkowania. Gdy spojrzysz na cenę soczewek jednodniowych, pomyślisz, że są tańsze od np. soczewek miesięcznych. Ale to właśnie czas użytkowania jest tu kluczowy. Wybierając soczewki jednodniowe i chcąc nosić je każdego dnia – musisz ich cenę odpowiednio przemnożyć, by mieć porównanie np. kosztów na pół roku.
Soczewki miesięczne z kolei kupujesz raz na miesiąc, lub dwutygodniowe – dwa razy w miesiącu. Ale w tym przypadku powinniśmy ująć jeszcze koszt płynu do soczewek, który jest niezbędny. Korzystając z soczewek o dłuższym czasie noszenia, stosujemy płyn do ich dezynfekcji oraz przechowywania. To bardzo istotne, bo ten specjalny roztwór pozwala utrzymać kluczowe właściwości soczewek przez cały czas użytkowania – ich miękkość, elastyczność i nawilżenie.
Większe opakowanie soczewek = niższa cena!
Szukając sposobów na tańsze zakupy, weź pod uwagę zrobienie zapasu! Podobnie jak w przypadku wielu produktów, także soczewki kontaktowe warto kupować w większej ilości. Ma to dwie najważniejsze zalety:
1. Będziesz w posiadaniu zapasowych soczewek (każdemu może zdarzyć się zgubić soczewki lub niechcąco uszkodzić. Przy okazji zwróć uwagę o ile bardziej kosztowne jest uszkodzenie okularów).
2. Kupując większą ilość soczewek kontaktowych oszczędzasz pieniądze! Cena jednostkowa za produkt jest w takiej sytuacji znaczne niższa.
Podobnie jest z ceną płynu do soczewek. Butelka o większej pojemności będzie kosztować mniej niż kilka małych opakowań. Pamiętaj jednak, by przy zamówieniu większej ilości szkieł kontaktowych lub preparatu do ich pielęgnacji, zweryfikować datę przydatności!