Kalendarz

Dzień Dziecka 5.06.2016r. w ramach kolejnej edycji Olsztyn Aktywnie, rodzinny rajd rowerowy, który rozpocznie się godzinie 10.00 pod Starym Ratuszem przejazd w okolice    j. Długiego, j. Ukiel, przez Dajtki. Meta rajdu znajdować się będzie na stadionie w Kortowie, gdzie będzie moc atrakcji.

Sie
30
pt
Wycieczka rowerowa do Swietłogorska @ Olsztyn
Sie 30@00:00 – Wrz 2@18:00
Wycieczka rowerowa do Swietłogorska @ Olsztyn | Olsztyn | warmińsko-mazurskie | Polska

Udział w rajdzie tylko zakwalifikowanych uczestników. Transport, opłaty za przejazdy, wyżywienie i zabezpieczenie sprzętu we własnym zakresie. Uczestnicy powinni obowiązkowo: przygotować zarówno siebie jak i rower do wyprawy, wykupić ubezpieczenie,  zakupić ruble oraz posiadać aktualny paszport i wizę.

UWAGA!
Proszę sprawdzić dzień przed planowanym rajdem, czy termin lub trasa nie uległa zmianie.

Paź
20
nie
Wycieczka rowerowa Nibork i okolice @ Nidzica i okolice
Paź 20@02:30 – 13:30

Udział w rajdzie jest bezpłatny. Każdy z uczestników przed rozpoczęciem rajdu powinien wypełnić kartę zgłoszeniową na podstawie, której zostanie ubezpieczony.

Ze względu na odległość należy wcześniej zakupić bilet przejazd pociągiem z Nidzicy do Olsztyna (7:01) i powrót (g. 15:43). Osoby, które chciałyby skorzystać z transportu samochodowego rowerów z Nidzicy do Olsztyna prosimy o przesłanie zgłoszenia (Nazwisko i imię oraz nr telefonu do kontaktu), do dnia 15-10-2013, udziału na email: kolodrom@op.pl Ilość miejsc do transportu rowerów jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Osoby zakwalifikowane zostaną poinformowane na email.

 Szczegółowe informacje /tutaj/

Osoby, które nie ukończyły 18 roku życia mogą uczestniczyć w rajdzie gdy:

  • znajdują się pod opieką osoby dorosłej,
  • ich udział zostanie zgłoszony organizatorowi rajdu przed jego rozpoczęciem.

Obowiązuje regulamin rajdów rowerowych /tutaj/

UWAGA!

Proszę sprawdzić dzień przed planowanym rajdem, czy termin lub trasa nie uległa zmianie.

Maj
31
sob
Klubowa – Gronity @ Gronity
Maj 31@12:00 – 16:00
Sie
22
pt
Rajd rowerowy szlakiem I Wojny Światowej
Sie 22@17:00 – Sie 24@17:00
Paź
31
pt
Podsumowanie Olsztyn. Aktywnie! i Urodziny Olsztyna @ Olsztyn
Paź 31@16:00 – 18:00

Ratusz został zbudowany według projektu architekta Meinholda Drolshagena. Natomiast kamień węgielny wmurowano w dniu 31 października 1912 roku. Już wiosną 1915 roku do budynku Ratusza wprowadzili się pierwsi urzędnicy. Pierwsze posiedzenie rady miejskiej w nowej sali obrad odbyło się 4 lipca 1916 roku.

Kwi
15
śr
Rajd pieszy szlakiem Kanału Mazurskiego
Kwi 15@06:27 – 07:27

Dzień dobry!

Serdecznie zapraszam wszystkich członków i sympatyków Centrum Turystyki Aktywnej Kołodrom oraz ich przyjaciół- miłośników turystyki, fascynatów historii i geografii, zdobywców, odkrywców i innych ciekawskich na imprezę turystyczną – rajd pieszy szlakiem Kanału Mazurskiego, to już nasza II EDYCJA.

W załączniku przesyłam prezentację, która jest krótkim opisem wydarzenia wzbogaconym o zdjęcia z zeszłego roku. Będę wdzięczna za udostepnienie informacji o imprezie szerszemu gronu. Jeżeli udostępnią Państwo informację na stronie www, Facebook, czy w materiałach promocyjnych zrewanżujemy się promocją na naszej imprezie, na której w zeszłym roku było grono turystów z całej Polski.

Szlak Kanału Mazurskiego, to niezwykła trasa pełna historycznych budowli: ogromnych śluz, zwalonych mostów, betonowych bunkrów. To mazurska nieskazitelna przyroda, gdzie królują bobry, dziki, sarny i ptactwo wodne. Idąc tą drogą uczestniczymy w żywej lekcji historii i odkrywamy to, co do tej pory było nieznane.

Ruszyły zapisy osób, które chcą wziąć udział w II edycji naszej imprezy turystycznej. Z tej okazji mamy wszystkiego dwa razy więcej: wrażeń, przygód, nagród i niespodzianek.

Już teraz możesz zapisać się na rajd!

1. Wypełnij formularz zgłoszeniowy:

https://docs.google.com/forms/d/1ijsFp6h_bavKKGAoTNhccZ2W1Yw-qryQKYdBHCr_VOY/viewform

2. Wpłać wpisowe 50 PLN/os

3. Przyjedź na imprezę

 

W rajdzie mogą brać udział pojedyncze osoby lub grupy osób. Wszystkie informacje znajdują się na stronie internetowej: www.fundacjakurs.pl oraz na Facebook: facebook.com/kurs.na.kanal


Pozdrawiam

Sylwia Braszczyńska

www.fundacjakurs.pl

T: 608 870 504

 

 

Kwi
19
nie
Centrum rekreacyjno – sportowe ,,Ukiel” – klub rowerowy 4R – Stowarzyszenie Kołodrom
Kwi 19@00:00

Zapraszają na rajd rodzinny w dniu 19.04.2015 do Gietrzwałdu, dystans ok. 40km. Zbiórka o godz. 9.30 przy wypożyczalni sprzętu na plaży miejskiej. Wyruszamy o godz. 10- przewidywany powrót o godz. 15. Trasa rajdu : Olsztyn- Plaża miejska, Łupstych, kol. Naglady, Gietrzwald – powrót przez Naglady i Gronity.

Maj
31
nie
Rajd Rowerowy w ramach XII edycji kampanii JAdę NIE TANKUJĘ 31. maja 2015 r. o godz. 10:00 @ Olsztyn
Maj 31@10:00

Rajd Rowerowy w ramach XII edycji kampanii JAdę NIE TANKUJĘ 31. maja 2015 r. o godz. 10:00 spod olsztyńskiego Starego Ratusza

Organizatorzy:

  • Centrum Turystyki Aktywnej – KOŁODROM
  • Miejski Zespół Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Olsztynie
  • Komenda Wojewódzka Policji

Zapraszamy wszystkich rowerzystów spragnionych niesamowitych wrażeń na wycieczkę rowerową wzdłuż rzeki Wadąg  do Stadionu Leśnego na festyn Policyjny z okazji Dnia Dziecka. Licencjonowany przewodnik PTTK  będzie opowiadał ciekawostki o miejscach przez, które będziemy przejeżdżali. Wyruszamy w dniu  31 maja 2015 r. w niedzielę o godz. 10:00 spod olsztyńskiego Starego Ratusza . Trasa rowerowa  o  średnim stopniu trudności o  łącznej długości ok. 20 km. Można będzie podziwiać widoki  przypominające górskie krajobrazy Tempo jazdy dostosowane do najsłabszego uczestnika.

Uwaga są dwa miejsca startu rajdu Olsztyński Stary Ratusz  i Plaża Miejska

Trasa wycieczki: Olsztyński Ratusz – ul. M. Konopnickiej – Artyleryjska- Al. Wojska Polskiego – Jagiellońska – Schroniska dla zwierząt- – wzdłuż rzeki Wadąg  – Stadion Leśny Podczas festynu  na uczestników wycieczki czeka mnóstwo bezpłatnych atrakcji:

  •  kiełbaski
  • konkursy z nagrodami,
  • gry i zabawy

Rajd i festyn jest  finansowany przez Miejski Zespół Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Olsztynie oraz Komendę Wojewódzką Policji . Poczęstunek  w formie kiełbasek ufundowany przez firmę INDYKPOL oraz innych sponsorów. Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem rajdów rowerowych JAdę NIE TANKUJĘ /regulamin tutaj/.

Osoby w wieku poniżej 18 lat mogą uczestniczyć wyłącznie pod opieką rodziców lub opiekunów. 

Sie
23
nie
Rajd rowerowy – Jezioro Kielarskie @ Stary Ratusz Olsztyn
Sie 23@10:00 – 10:15
Termin:
23. Sierpnia 2015 –  godzina 10:00
Drugie miejsce zbiórki Biedronka oś. Generałów ul. Jarocka, godzina 10.30

Hasło: Skrajem puszczy

Trasa (trudna):  Stary Ratusz (Staromiejska)– Jaroty- Bartąg- Ruś- Zazdrość – Kołpaki – Trękusa- Stary Olsztyn – Olsztyn

Dystans: około 35 km (ulice, gruntowe drogi leśne i polne, ścieżki rowerowe, szosy o małym natężeniu ruchu).

Zalecana jazda na rowerach ATB, crossowych oraz górskich.

Trasa biegnie zróżnicowanymi ścieżkami skraju puszczy  Napiwodzko- Ramuckiej. Do Trękusa

Sie
27
czw
27-30.08 Zalew Kuroński Kołodrom Rosjanie – wycieczka zapisy
Sie 27@10:00 – Sie 31@18:00

 

Program Rajdu Rowerowego po mierzei Kurońskiej

27-30.08. 2015

 

 

 

Czwartek   27.08.

 

Wyjazd z Olsztyna o 10.00 koleją do Braniewa. Z Braniewa do Kaliningradu przejazd rowerem. Trasa 60 km. Około 12.30 przejście graniczne w Mamonowie. Około 18.00 Przyjazd do Kaliningradu. Po zakwaterowaniu wycieczka po wieczornym  Kaliningradzie. Na trasie w  miejscowości Ładuszkino znajduję się 900 letni dąb

 

Piątek, 28.08.

 

Przejazd koleją do Zielengradsk. Następnie wyjazd na  mierzeję Kurońską. Warto zobaczyć: wzgórze Millera, tańcujący  las i wydmy. Powrót do Zielengradsk i przejazd koleją do Świetłogorska zakwaterowanie. Około 80 km rowerem. Zakwaterowanie wieczorem.

 

Sobota , 29.08.

 

Zwiedzanie Świetłogorska. Przejazd rowerowy do Jantarnego i uczestnictwo w ognisku organizowanym w ramach VIII Festiwalu Piosenki Patriotycznej. Przejazd rowerem około 50 km

 

Niedziela, 30.08

 

Wcześnie rano przejazd koleją  do Kaliningradu. Około 12.00 wyjazd rowerem z Kaliningradu tak aby zdążyć na pociąg Braniewo Olsztyn o godzinie 18.17. Przejazd rowerem około 60 km

 

Noclegi. 27.08 na 28.08 nocleg w Kaliningradzie

Pozostałe noclegi z piątku na sobotę i z Soboty na niedzielę.

 

Pozostałe koszty  są jeszcze do ustalenia

Do biletów kolejowych po polskiej stronie Kołodrom dopłaci 700 zł.