O nas

     Stowarzyszenie Centrum Turystyki Aktywnej „KOŁODROM” powstało w sierpniu 2000 roku. Celem statutowym stowarzyszenia jest popularyzacja aktywnych form wypoczynku oraz propagowanie zdrowego stylu życia wśród mieszkańców Olsztyna.
     Organizujemy rajdy rowerowe o charakterze familijno – rekreacyjnym w ramach akcji: Jadę, NIE TANKUJĘ, Ratuszowe Rajdy Rowerowe, Marszałkowskie Rajdy Rowerowe, jak również inicjatyw własnych. W trakcie rajdu uczestnicy mają możliwość zapoznania się z zasadami bezpiecznego poruszania się po drogach, zwiedzają ciekawe miejsca oraz poznają historię i tradycję regionu. Na zakończenie większości rajdów organizowane jest ognisko z pieczeniem kiełbasek jak również rożne konkursy i zabawy.
     W ramach Kampanii „Jadę, NIE TANKUJĘ” organizujemy zawody rowerowe O Puchar Prezydenta Miasta skierowane do uczniów Szkół Podstawowych, Gimnazjum i Szkół Średnich.
     Z myślą o uczestnikach rajdów rowerowych organizujemy konkurs na najaktywniejszego uczestnika i uczestniczkę roku, jak również konkurs „Koła, kołka i kołeczka” polegający na prezentacji ciekawej pod względem zarówno przyrodniczym, historycznym i kulturalnym trasy rowerowej.